Vyhledávání
      

Kapradina (Polystichum)

Kapradiny > 

Výška rostliny: 
do 30.0 cm
Šířka rostliny: 
od 15.0 cm do 20.0 cm
Tvary listů: 
zpeřené, vejčité

Fotogalerie (5 fotek):
         Další fotky >>>

Popis rostliny:  
Rostliny rozšířené ve volné přírodě. Patří sem také druh, který je botaniky hodnocen jako vzácný – Polystichum munitum. Jeho listy se dovážejí ze západní části Severní Ameriky jako řezaná zeleň do květinové vazby. Jako pokojová rostlina se pěstuje jen druh Poloystichum tsus-simense. Dorůstá do šířky 15 -20cm a výšky 30cm. Listy jsou vejčitě podlouhlé a 2x zpeřené. Řapíky listů jsou v dolní porostlé tmavě hnědými šupinami a nahoře tenkými chlupy.

Okrouhlé kupky výtrusnic jsou uspořádány ve dvou pravidelných řadách mezi okrajem listu a střední žilkou. Tato kapradina je atraktivní díky svým tmavě zeleným kožovitým listům a proto, že se jí daří i v chladnějším prostředí. Ve vinorodých oblastech je mrazuvzdorná, pokud má chráněné listy.

Čeleď:
Aspidiaceae, kapraďovité

Původ:
Rod je rozšířen po celém světě v mírném až subtropickém pásmu. Jsou to terestrické kapradiny rostoucí v horských lesích a na březích řek. Polystichum tsussimense pochází z Koreje, Japonska, Číny a Tchaj –wanu.

Pěstování:
Rostliny potřebují světlé, ale neosluněné stanoviště, teplotu 12 až 16 stupňů, v zimě nebo v noci +5 stupňů. Během růstu udržujeme stejnoměrnou vlhkost. V zimě zaléváme méně, ale nenecháme vyschnout. Snáší sušší vzduch, ale je vděčná za občasné rosení. Polystichuum tsussimense se pro svůj malý vzrůst hodí do zahrádek ve skleněných lahvích.

Hnojení:
Přihnojujeme od března do září každý týden.

Množení:
Množíme dělením trsů nebo výtrusy.

Škůdci, choroby:
Nejsou známi.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.